Risi

A e dini se në cilin nivel duhet të gatuani ushqimet tuaja?

Të dish se në cilin raft të furrës të gatuash ushqimin është pothuajse po aq e rëndësishme sa zgjedhja e temperaturës së duhur, por është një detaj që rrallë e mendojmë përpara se ta gatuajmë.

Zakonisht mesi i furrës është më i miri dhe më i përdoruri. Sa herë që keni dyshime, ose kur receta që dëshironi të ndiqni nuk specifikon lartësinë e saktë, mund të përdorni nivelin e dytë ose të tretë. Nivelet e sipërme dhe të poshtme të furrës mund të ndihmojnë për t'i dhënë një prekje të ndryshme edhe recetave tuaja.

Niveli i parë

Nëse dëshironi t'i jepni pjesës së sipërme të pjatave tuaja një ton të artë, është mirë t'i zhvendosni në nivelin e parë të furrës në minutat e fundit të gatimit. Në këtë mënyrë do të merrni të gjithë nxehtësinë e përqendruar në pjesën e sipërme. Ju mund të përfitoni nga ky nivel për të skuqur biskotat, biskotat, grini enët tuaja me makarona ose për të thekur bukën.

Niveli i dytë

Përdoret kryesisht për pjekje. Ndodhet në pjesën e mesme të furrës dhe në këtë pozicion, ajri dhe nxehtësia qarkullojnë pa problem rreth ëmbëlsirave tona, duke arritur kështu rezultate sfungjerike në kifle, ëmbëlsira, bukë apo biskota të bëra vetë.

Niveli i tretë

Nëse dëshironi të përgatisni një peshk të shijshëm, mish të pjekur ose të piqni perimet tuaja të preferuara, është më mirë të përdorni nivelin e tretë duke e vendosur ushqimin në një tabaka ose një pjatë të pjekur në skarë thellë në furrë.

Niveli i katërt

Ky është niveli më i ulët i furrës sonë dhe është ideale për të përgatitur pica ose bukë të sheshta që kërkojnë një kohë të shkurtër pjekjeje në temperatura të larta. Me afërsi më të afërt me burimin e nxehtësisë, do të merrni një prekje krokante në fund të pjatave tuaja.

Mbani në mend se disa receta kërkojnë më shumë vëmendje se të tjerat, kështu që kur përdorni furrën, kontrolloni herë pas here ushqimin që të mos digjet ose të mos gatuhet siç duhet. Ndryshoni temperaturën ose pozicionin e enës brenda furrës kur është e nevojshme. Nëse vendosni disa tabaka në të njëjtën kohë, mund të përdorni zonën e mesme të furrës, por duhet t'i rrotulloni herë pas here për një shpërndarje më të mirë të nxehtësisë.

Tani që e dini se ku t'i vendosni tabaka në furrë për të përgatitur recetat tuaja, ju vetëm duhet ta zbatoni atë në praktikë dhe të shijoni kuzhinën tuaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *