Gatim

Pjeshkë të pjekura në skarë me mascarpone dhe mente

Shijoni këtë ëmbëlsirë të lehtë dhe të shijshme për të përgaditur pjeshkë të pjekura në skarë me mascarpone dhe krem vanilje.

Përbërësit:

  • 2 pjeshkë
  • 15 gr gjalpë
  • 100 gr djathë Mascarpone
  • ½ bishtajë vanilje
  • 20 ml krem i trashë
  • Nenexhik

Mënyra e përgatitjes

Përziejini mirë mascarponen me farat e bishtajës së vaniljes së bashku me kremin e trashë për të bërë kremin mascarpone.
Pritini pjeshkët në gjysmë dhe ziejini në skarë me një lugë çaji gjalpë, derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.
Shërbejini pjeshkët me kremin mascarpone dhe vanilje. Dekoroni me disa gjethe nenexhiku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *