Risi

Si ta pastroni lehtë furrën tuaj: Sistemi i pastrimit DualClean

Pastrimi i furrës është një nga detyrat më të vështira në kuzhinë dhe jo nga ato të preferuarat tona. Nëse mund ta pastroni furrën tuaj pas çdo vakti, urime, ju jeni një hero i vërtetë. Por edhe nëse e bëjmë si zakon, furra ka nevojë për një pastrim të thellë pas disa përdorimesh për ta mbajtur në kushte perfekte.

Produkte për pastrimin e furrës

Pastruesit e furrës janë zakonisht shumë toksikë, jo vetëm për njerëzit, por edhe për mjedisin. Duhet të lexoni udhëzimet përpara përdorimit dhe të përdorni gjithmonë mbrojtjen. Ndër problemet e tjera, pastruesit e furrës mund të shkaktojnë djegie, acarime dhe probleme të mushkërive kur thithen. Detergjentët dhe produktet specifike duhet të punojnë për një periudhë të shkurtër kohe dhe të hiqen me një leckë tavoline ose sfungjer. Përdorni gjithashtu një produkt specifik për të pastruar pjesën e jashtme të furrës.

Një tjetër zgjedhje është pastrimi i furrës sonë me produkte natyrale. Uthulla, soda e bukës ose limoni mund të jenë disa zgjedhje të mira për të hequr njollat ​​e forta. Këto produkte do të kenë nevojë për orë të tëra për një pastrim më të mirë dhe të vërtetë, ndonjëherë edhe gjatë gjithë natës, por ato janë plotësisht miqësore me mjedisin në krahasim me pastruesit e zakonshëm të furrës.

Në të dyja rastet, sigurohuni që të hiqni pjesën tjetër të produktit sepse ne nuk duam që ushqimi ynë të ketë shije qesharake. Mos harroni të përdorni lecka jo agresive dhe gërvishtëse për të pastruar sipërfaqen e smaltit të furrës, përndryshe do ta gërvishtni materialin.

Vetëpastruese

Modelet më të fundit të furrave përfshijnë një nga funksionet më të kërkuara nga konsumatorët: vetëpastrimin. Falë inovacionit të pajisjeve, furrat vetëpastruese janë shumë të zakonshme dhe ka shumë mundësi të ndryshme të përballueshme.

Piroliza

Piroliza është një hap i rëndësishëm përpara për teknologjinë e pajisjeve shtëpiake. Një sistem i përfshirë në shumicën e furrave moderne. Piroliza është një procedurë ku furra arrin temperatura shumë të larta në një periudhë të shkurtër kohe. Kjo eliminon çdo ushqim tjetër dhe e kthen atë në hi, diçka që mund ta hiqni lehtësisht me një leckë. Thjesht duhet të shtypni një buton për ta bërë atë të funksionojë.

 

Piroliza do të thotë gjithashtu më pak konsum energjie nga sa mendojmë në të vërtetë, thjesht zgjidhni modelin dhe markën që i përshtatet nevojave tuaja. Për 0,5 € çdo herë që keni një pastrim pirolitik në pak minuta në një furrë me etiketë energjie A+.

Ju mund ta përdorni pirolizën pas 8 apo edhe 12 javësh, në varësi të sasisë së përdorimit të furrës dhe mund të gjejmë edhe nivele të ndryshme intensiteti.

Hydroclean

Sistemi i patentuar Hydroclean ju ndihmon me pastrimin e furrës tuaj me avull. Me një temperaturë më të lartë se zakonisht, furra e kthen ujin në avull duke hequr papastërtitë e sipërfaqes. Edhe një herë, vetëm me një prekje, mund ta mbajmë furrën tonë të pastër dhe të heqim çdo ushqim tjetër me një leckë të lagur.

Nëse po mendoni të ndryshoni furrën tuaj, mendoni edhe për atë që ju nevojitet vërtet në shtëpi dhe për kohën tuaj, për të zgjedhur një pajisje që ju ndihmon të optimizoni konsumin dhe pastrimin.

DualClean: dy zgjedhje pastrimi në të njëjtën furrë

Sistemi DualClean prezanton dy mundësi të ndryshme pastrimi të disponueshme në të njëjtën furrë. Ne shkruam më lart për opsionet e ndryshme të vetëpastrimit për të zgjedhur më të mirën për jetën tonë të përditshme dhe këtu mund të gjejmë një kombinim të të dyjave në vetëm një pajisje. Vakti familjar i të dielës ose një tortë për fundjavë ka nivele të ndryshme papastërtie. Dhe ne vetëm duhet të zgjedhim zgjedhjen e duhur të pastrimit për një fund të lumtur. Dhe tani po, ne mund të shijojmë kohën tonë pa u kujdesur për planifikimin se kur dhe si ta pastrojmë furrën tonë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *